Włochy, Lombardia, Mediolan

Majówka W Mediolanie

Atuty hotelu

Pogoda w Mediolan (Włochy):

prognoza na 5 dni » kiedy jechać »
Słonecznie
3oC powered by World Weather Online
Oferta jest dostępna!
Nasza prowizja
0 zł
Cena całkowita
nieznana

Kraj:

WLOCHY Mediolan - idealne na majówkę miasto o niepowtarzalnym i niezwykle urokliwym klimacie, gdzie historia miesza się z nowoczesnością, a jednocześnie biegnie z duchem czasu. Miasto cudownych skarbów architektonicznych ukrytych wśród nowoczesnej zabudowy, wspaniałej opery La Scala, galerii wielkich mistrzów malarstwa, salonów najsłynniejszych światowych projektantów i kreatorów mody Armaniego, Gucciego, Dolce&Gabbana, Prady oraz San Siro jednego z największych stadionów piłkarskich świata. To także symbol bogactwa i rozrywki, gdzie można dobrze zjeść, skosztować wspaniałej kawy, czy drinków, doskonale się bawić i chłonąć klimat wielkiego, modnego miasta.

Program:

Dzień 1:

Odprawa na lotnisku i przelot do Mediolanu - stolicy Lombardii. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, czas wolny na korzystanie z lokalnych atrakcji w zależności od godzin przylotu.

Dzień 2-3:

Kolejne dwa dni to czas na poznanie fascynującej atmosfery miasta oraz jego najważniejszych miejsc, takich jak - Plac Katedralny i Katedra Duomo - symbol Mediolanu, wspaniała, fascynująca i monumentalna budowla w całości zbudowana z marmuru - Pałac Królewski (Palazzo Reale) - była rezydencja królewska, będąca dziś miejscem najsłynniejszych wystaw i ważnych wydarzeń kulturalnych - La Scala - jedna z najsłynniejszych scen operowych na świecie, gdzie miały miejsce premiery takich oper jak Madame Butterfly Pucciniego czy Nabucco i Otello Verdiego - Zamek Sforzów - wielokrotnie przebudowywana siedziba książęca rodu Sforzów, będąca dziś muzeum, w którym znajdziemy między innymi ostatnie nieukończone dzieło Michała Anioła - Pieta Rondanini - Parco Sempione - uroczy park w samym centrum miasta, miejsce odpoczynku z okazją do podziwiania imponującego widoku na Zamek Sforzów - Narodowe Muzeum Nauki i Techniki z wielką kolekcją drewnianych modeli, wynalazków Leonarda da Vinci, w tym m.in. słynną maszyną latającą - Muzeum Archeologiczne w klasztorze benedyktyńskim, gdzie można zobaczyć pozostałości murów obronnych i wiele znalezisk z różnych okresów historycznych - Bazylika Św. Ambrożego z kaplicami reprezentującymi prawie wszystkie istniejące w Mediolanie style, od neoklasycznych form Ludwika Gagnola, przez barokową kopułę ozdobioną freskami, po renesansowy styl Bernardino Lanino - Dzielnica Navigli z siecią kanałów, licznymi restauracyjkami oraz nocnymi klubami, oferująca bogactwo możliwości zarówno w dzień, jak i w nocy - Galeria Vittorio Emanuele, gdzie można ubrać się u najlepszych włoskich projektantów i zobaczyć wspaniałą konstrukcję architektoniczną zwieńczoną przeszklonym dachem i charakterystyczną kopułą - San Siro - gratka dla miłośników piłki nożnej - Dworzec Centralny w Mediolanie - jeden z największych tego typu obiektów w Europie, charakteryzujący się niepospolitą architekturą i interesującą historią

CENA ZAWIERA:

- przelot samolotem na wybranej trasie - opłaty i podatki lotniskowe - koszt przewozu bagażu podręcznego (WIZZAIR o wymiarach 40x30x20cm, waga do 10 kg, RYANAIR o wymiarach 40x20x25cm, waga do 10 kg) - 3 noclegi w hotelu 3* - zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym - 3 śniadania - opiekę polskojęzycznego pilota/przedstawiciela Regent - podstawowe ubezpieczenie KL, NNW, bagażu - gwarancję niezmienności ceny

CENA NIE ZAWIERA:

- Orientacyjnego kosztu uczestnictwa w programie ramowym, na który należy przeznaczyć dodatkowo ok. 80 - 120 euro/osoba. Kwota ta obejmuje transfery z/na lotnisko, opłatę za podatek turystyczny, bilety wstępów do zwiedzanych atrakcji, bilety komunikacji miejskiej i/lub podmiejskiej podczas realizacji programu zwiedzania oraz usługi lokalnych przewodników. - Kosztu wycieczek fakultatywnych i atrakcji pozaprogramowych. - Kosztu posiłków zamawianych indywidualnie. - Kosztu usługi przewozu bagażu rejestrowanego, którego waga uzależniona jest od linii lotniczej realizującej przelot (WIZZAIR - do 10kg; RYANAIR - do 10kg o maksymalnych wymiarach 55x40x20cm;. Usługę tę można nabyć opcjonalnie dla wszystkich lub tylko wybranych podróżujących osób za dodatkową opłatą. - Kosztu usługi przewozu bagażu głównego (rejestrowanego), którego waga uzależniona jest od linii lotniczej realizującej przelot (WIZZAIR - do 20kg; RYANAIR - do 20kg. Usługę tę można nabyć opcjonalnie dla wszystkich lub tylko wybranych podróżujących osób za dodatkową opłatą. - Dopłaty do pokoju jednoosobowego (400 PLN/os.) Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

Włochy, Mediolan - prognoza pogody

 • Częściowe zachmurzenie
  15°C
  opady:
  brak
  zachmurzenie:
  brak
  wilgotność:
  100%
  widoczność:
  10 km
  ciśnienie:
  1017hPa
  wiatr:
  138°   10 km/h
  wsch. słońca:
  06:35
  zach. słońca:
  20:11
 • Częściowe zachmurzenie
  min.6°C max.14°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  95°   13 km/h
  wsch. słońca:
  06:33
  zach. słońca:
  20:13
 • Możliwe przejściowe opady deszczu
  min.8°C max.17°C
  opady:
  0.3 mm
  wiatr:
  156°   10 km/h
  wsch. słońca:
  06:32
  zach. słońca:
  20:14
 • Możliwe przejściowe opady deszczu
  min.8°C max.17°C
  opady:
  3.9 mm
  wiatr:
  237°   8 km/h
  wsch. słońca:
  06:30
  zach. słońca:
  20:15
 • Umiarkowane opady deszczu
  min.8°C max.17°C
  opady:
  5.3 mm
  wiatr:
  123°   8 km/h
  wsch. słońca:
  06:28
  zach. słońca:
  20:17

Szybki kontakt

image decription
Jesteś zainteresowany tą ofertą?

Zostaw numer telefonu, oddzwonimy!

Zamówienie wstępne

Wysyłając formularz wyrażają Państwo zgodę na kontakt telefoniczny lub mailowy od Doradcy Travelone.pl.

Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych do rezerwacji imprezy turystycznej doliczona zostanie składka, którą Organizator turystyki w całości odprowadza na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Wysokość składki zależna jest od rodzaju transportu oraz miejsca docelowego imprezy i wynosi maksymalnie 15zł/os.

Wyrażam zgodę na kontakt drogą telefoniczną i elektroniczną w celu realizacji zamówienia (zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne)

Nasza prowizja
0 zł
Cena całkowita
nieznana

Przeczytaj klauzulę informacyjną i dowiedz się, na jakich zasadach będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe. Klikając przycisk „Zamówienie wstępne”, potwierdzasz, że zapoznałeś/aś się z tymi zasadami.

KLAUZULA INFORMACYJNA

ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
Administratorem podanych przez Ciebie danych osobowych na etapie poszukiwania imprezy turystycznej jest Travelplanet.pl S.A. z siedzibą we Wrocławiu, kod pocztowy 50-418, ul. Traugutta 45. W związku z zawarciem i realizacją umowy...

Czytaj całość
Jesteśmy marką należącą do spółki
Travelplanet.pl S.A.
Członek Polskiej Izby Turystyki
od 2001 roku
Od 2001 roku podróżowało z nami
ponad 1 000 000 klientów